OKM Emirates
Flash İlaçlama
OKM Emirates

downloads downloads downloads downloads downloads
Pire İlaçlama

Pire nedir ?


Pire, ortalama 8-10mm arasında olan küçük ve kan emici bir haşeredir. Pirelerin, doğal yaşam süreleri yaşadıkları canlıya göre, birkaç haftadan başlayarak bir yıla kadar devam eder. Pire haşeresi, güçlü bacak kasları ile kendi vücut uzunluğunun 100 katı uzaklığa rahatlıkla sıçrayabilir. Canlılardan kan emerek beslenen pireler, üzerinde yaşadığı canlının ismini ile anılır. En bilinen pire türleri köpek piresi, kedi piresi, fare piresi, su piresi, pamuk piresi ve kum piresi'dir. Sıcak ortamları seven ve özellikle yaz aylarında çok hızlı çoğalan pireler, yumurtalarını üzerinde yaşadığı canlının kılları arasında saklar.

Pire kan emen haşere olması nedeniyle hastalık bulaştıran canlılardandır. Beslenmeleri ve üremeleri için sürekli kan emen pireler, hastalıklı bir canlıdan aldıkları virüslü kanı sağlıklı bir canlıya bulaştırarak hastalanmalarına neden olurlar. Pire ısırması sonucu bulaşan hastalıklardan bazılar; Tifusi dizanteri, humma ve çeşitli alerjik hastalıklardır. Pire zıplaması, pirenin güçlü arka bacakları sayesinde gerçekleşir. Tırtıklı 6 tane ayağa sahip olan pire, kan emeceği canlının üzerine bu tırtıklı bacakları ile tutunur.

Pire zor ölen ve sık çoğalan bir haşeredir. Bu nedenle pirelerden kurtulmak zordur. Bireysel yapılan yada kalitesiz ilaçlar kullanan amatör ilaçlama firmalarına yaptırılan pire ilaçlaması olumlu bir sonuç vermez. Pire ilaçlama profesyonel ve yasal çalışan sağlık bakanlığı onaylı ilaçlama şirketlerinin uzmanlık alanıdır. Flash ilaçlama şirketimiz pire ilaçlama ve tüm böcek ilaçlamalarında günün her saati, sizin istediğiniz saatte yer ve zaman ayrımı gözetmeksizin hizmet sunmaktadır. 

 
OKM Emirates
sitemap

Haberler Haberler