OKM Emirates
Flash İlaçlama
OKM Emirates

downloads downloads downloads downloads downloads

örümcek türleri

 

ÖrümcekÖrümcek, dünyanın her yerinde görülebilen, zehirli ve zehirsiz binlerce türü bulunan çok ayaklı bir canlıdır. Etkili zehre sahip örümceklerin bazı türleri, bir insanı birkaç dakika içerisinde öldürebilir. Özellikle sıcak havaları çok seven ve bu tür sıcak havalarda çok aktif olan örümceklerin boyları yaşadıkları alanlara ve türlerine göre değişir. Örneğin boyları 4-5 cm olan örümceklerin var olduğu gibi, boyları 15–20 cm olan örümcek türleri de vardır. Örümceklerin 8 tane bacakları vardır ve bu 8 bacağın haricinde baş bölümlerinde "his  bacağı" adı verilen bir bacakları daha vardır. Bu his bacaklarını örümcekler, aynı zamanda çiftleşme organı olarakta kullanırlar. Ördükleri ağlarına takılan böcek türleri ile beslenmelerini sağlayan örümcekler, ağlarına yakalanan canlıları ısırarak zehirler ve etkisiz hale gelen avını yer.

Ayak uçlarında vantuz şeklinde organları bulunan örümcekler, bu vantuzları sayesinde düz duvarlara tutunabilir ve rahatlıkla yürüyebilirler. Örümcek zehri çok etkilidir. Bazı örümcek zehri bir insanı saatler sonra öldürürken, bazı örümcek zehri ise anında öldürebilir.

Örümceğin diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği, ağ örme özellikleridir. Sadece örümceklere has olan bu özellik örümceklerin avlanmalarını sağlar.İnsanların ulaşamayacakları kuytu köşelere kurdukları ağlarına yapışan böcek türü canlıları yiyerek beslenirler. Örümcekler bir sanat eseri ihtişamında görünen ve sanki saatlerce uğraşılmış gibi görünen ağlarını sadece birkaç dakikada örerler. Yumurtlama sistemi ile çoğalan örümcekler, her üremelerinde ortalama 450-500 arası yumurta yaparlar.

Evde örümcek görülmesi durumunda, kesinlikle el ile temas etmeyiniz. Çünkü örümcekler kendilerine zarar verileceğini hissettikleri anda ısırırlar. Bu tip bir durumda yapılması gereken, acilen bir ilaçlama şirketi ile irtibata geçip, örümcek ilaçlama talebinde bulunmaktır. Örümcek ilaçlaması ve her türlü böcek ilaçlamaları yasal çalışan profesyonel ilaçlama şirketlerine yaptırılmalıdır. 

Flash ilaçlama şirketi olarak, örümcek ilaçlama ve her türlü haşere ilaçlama ilaçlamalarında uzman personelimiz ve sağlık bakanlığı onaylı ilaçlarımız ile sizlere günün her saati hizmet vermekteyiz.
İSTANBUL AVRUPA YAKASI : ( MERKEZ )
Hürriyet mah. Hürriyet cad.
Sedef sok. No:23
Şirinevler / İSTANBUL
Tel : 0212 541 89 23


İSTANBUL ANADOLU YAKASI :
Rasim Paşa mah. Söğütlü Çeşme cad. Yavuz Türk sok. No:22
Kadıköy / İSTANBUL
Tel : 0216 337 7 665OKM Emirates
Haberler Haberler