OKM Emirates
Flash İlaçlama
OKM Emirates

downloads downloads downloads downloads downloads

hamam böceğinden nasıl kurtulurum

 

Hamam böceği, haşereler arasında en pis ve insanlara en fazla rahatsızlık veren haşere grubudur. Sıcak ve soğuk her türlü iklim şartlarına dayanıklı vücut yapısına sahip olan hamam böcekleri, bu nedenle dünyanın birçok bölgesinde yaşar. Nemli olan ve besin maddesi bulunan her türlü ortamda görülebilen hamam böceklerinin boyları 4–5 cm kadardır. Hamam böceklerinin sırt bölümlerinde kendilerini tehlikelere karşı koruyan sert kabukları vardır. Çok güçlü bacakları olan hamam böceği haşereleri, çok çabuk hareket ederler ve kilometrelerce yolu yürüyebilirler.

Evde hamam böceği
gündüzleri pek görülmez, fakat geceleri tamamen ortaya çıkarlar. Çünkü hamam böcekleri ışık alan yerleri sevmezler ve karanlıktan hoşlanırlar. Hamam böceklerinin binlerce türü vardır. Bütün hamam böceği türlerinin baş kısımlarında uzun anten şeklideki 2 adet kılları, nemin ve yiyeceğin bol olduğu alanları bulmalarını sağlar. Hamam böcekleri ev içlerine, pis su giderleri, kanalizasyon sistemleri, kalorifer ve kombi boruları, duvar yarıkları ve açık bırakılan kapı- pencere boşluklarından girerler.

Eve giren hamam böceği ilk olarak nemli alanlar olan mutfak, lavabo ve tuvalet gibi alanlara girerek yerleşir. Girdiği mekan içerisinde bulunan, insanların yiyebildiği ya da yiyemediği, organik ve inorganik maddeler ile beslenme sağlayabilen hamam böcekleri, bu nedenle çok pis canlılardır ve birçok mikrop taşırlar. Özellikle ev içlerinde gıda maddelerinin üzerinde gezerek pisliklerini bulaştırıp, bu gıdaları tüketen insanlara hastalık yayarlar. Hamam böceklerinden insanlara bulaşan hastalıkların bazıları; verem, astım, grip, phonomi, dizanteri, hepatit ve çeşitli alerjik hastalıklardır. Hamam böceği çok dayanıklı bir vücut yapısına sahiptir ve kalitesiz ilaçlar ile ölmez. Bu nedenle bilinçsizce hamam böceği ilaçlama ve kalitesiz hamam böceği ilaçları kullanmak olumlu sonuçlanmaz. Türlerine göre farklı yapı ve renklerde olabilen hamam böcekleri, genellikle siyah ve kahverengidirler. Haşereler arasında en hızlı üreyen ve çok sayıda yumurta yapan böcekler olan hamam böcekleri, çiftleşmelerinin ardından bir süre yumurtalarını sırtında taşır ve dolaştığı her yere bırakır.

Halk arasında hamam böcekleri Amerikan hamam böceği, Alman hamam böceği, Oryantal hamam böceği, kakalak, kalorifer böceği ve karafatma gibi isimlerle anılır. Hamam böceği yok etmek için, ilaçlama şirketlerinden hamam böceği ilaçlama uygulaması hakkında biligi alınız. Sadece hamam böceği ilaçlama şirketleri tarafından kullanılan, etkili svıv ilaçlar ile hamam böceklerinden kurtulmak mümkündür. Flash ilaçlama şirketimiz bünyesinden bulunan Bursa böcek ilaçlama şirketleri,İzmir böcek ilaçlama şirketleri ve İstanbul böcek ilaçlama şirketleri olarak her günü ve günün her saati hamam böceği ilaçlama ve tüm haşere ilaçlamalarında hizmet vermektedir. Flash böcek ilaçlama şirketimiz uzman ilaçlama personeli ve sağlık bakanlığı onaylı ilaçları ile en garantili ve güvenilir böcek ilaçlama hizmetini sunmaktadır.
İSTANBUL AVRUPA YAKASI : ( MERKEZ )
Hürriyet mah. Hürriyet cad.
Sedef sok. No:23
Şirinevler / İSTANBUL
Tel : 0212 541 89 23

İSTANBUL ANADOLU YAKASI :
Rasim Paşa mah. Söğütlü Çeşme cad. Yavuz Türk sok. No:22
Kadıköy / İSTANBUL
Tel : 0216 337 7 665

OKM Emirates
Haberler Haberler